ħin lokaliUTC+1

L-enerġija solari tal-Ewropa / Franza

Prosumaturi

Franza: is-solari u l-prosumers

L-impjanti solari mir-reġistru uffiċjali tal-pajjiż, skont il-klassi tal-qawwa u r-reġjun.

Impjanti solari
1,379,172
fir-reġistru fl-31 ta’ Marzu 2026
Qawwa installata
33GW
qawwa gross, it-tipi kollha
sa 9 kW
1,227,454
14% tal-qawwa totali

Skont il-klassi tal-qawwa

Kemm hemm impjanti f'kull klassi tal-qawwa u kemm qawwa jlaħħqu flimkien.

Qawwa installataImpjantiMWSehem mill-qawwa
< 3 kW698,8061,7535%
3–9 kW528,6483,0039%
> 9 kW151,71828,24186%

Skont ir-reġjun: il-qawwa solari kollha

L-impjanti kollha, mill-bjut sal-parks, f'megawatts.

Hauts-de-France — 1,113 MW · 69,031 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiHauts-de-France — 1,113 MW · 69,031 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2,936 MW · 119,198 impjantiProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2,936 MW · 119,198 impjantiProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2,936 MW · 119,198 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2,936 MW · 119,198 impjantiProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2,936 MW · 119,198 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiPays de la Loire — 2,329 MW · 111,789 impjantiPays de la Loire — 2,329 MW · 111,789 impjantiBretagne — 1,119 MW · 66,267 impjantiBretagne — 1,119 MW · 66,267 impjantiBretagne — 1,119 MW · 66,267 impjantiBretagne — 1,119 MW · 66,267 impjantiNormandie — 686 MW · 44,521 impjantiNormandie — 686 MW · 44,521 impjantiNormandie — 686 MW · 44,521 impjantiNormandie — 686 MW · 44,521 impjantiHauts-de-France — 1,113 MW · 69,031 impjantiHauts-de-France — 1,113 MW · 69,031 impjantiCorse — 281 MW · 6,010 impjantiCorse — 281 MW · 6,010 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiCentre-Val de Loire — 2,119 MW · 49,728 impjantiCentre-Val de Loire — 2,119 MW · 49,728 impjantiCentre-Val de Loire — 2,119 MW · 49,728 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiPays de la Loire — 2,329 MW · 111,789 impjantiPays de la Loire — 2,329 MW · 111,789 impjantiProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2,936 MW · 119,198 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiCentre-Val de Loire — 2,119 MW · 49,728 impjantiPays de la Loire — 2,329 MW · 111,789 impjantiGrand Est — 2,716 MW · 102,760 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiCentre-Val de Loire — 2,119 MW · 49,728 impjantiCentre-Val de Loire — 2,119 MW · 49,728 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiAuvergne-Rhône-Alpes — 4,108 MW · 233,443 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiOccitanie — 5,394 MW · 237,115 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiHauts-de-France — 1,113 MW · 69,031 impjantiNormandie — 686 MW · 44,521 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiNouvelle-Aquitaine — 7,235 MW · 208,494 impjantiBourgogne-Franche-Comté — 1,729 MW · 71,555 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjantiÎle-de-France — 580 MW · 43,797 impjanti
< 500500–2,0002,000–5,000≥ 5,000MW
  1. 1 Nouvelle-Aquitaine 7,235MW
  2. 2 Occitanie 5,394MW
  3. 3 Auvergne-Rhône-Alpes 4,108MW
  4. 4 Provence-Alpes-Côte d'Azur 2,936MW
  5. 5 Grand Est 2,716MW
  6. 6 Pays de la Loire 2,329MW
  7. 7 Centre-Val de Loire 2,119MW
  8. 8 Bourgogne-Franche-Comté 1,729MW
  9. 9 Bretagne 1,119MW
  10. 10 Hauts-de-France 1,113MW
  11. 11 Normandie 686MW
  12. 12 Île-de-France 580MW
  13. 13 La Réunion 298MW
  14. 14 Corse 281MW
  15. 15 Martinique 127MW
  16. 16 Guadeloupe 116MW
  17. 17 Guyane 78MW
  18. 18 Mayotte 32MW
Tabella sħiħa skont ir-reġjun
ReġjunImpjantiMWkW medju
Nouvelle-Aquitaine208,4947,23534.7
Occitanie237,1155,39422.7
Auvergne-Rhône-Alpes233,4434,10817.6
Provence-Alpes-Côte d'Azur119,1982,93624.6
Grand Est102,7602,71626.4
Pays de la Loire111,7892,32920.8
Centre-Val de Loire49,7282,11942.6
Bourgogne-Franche-Comté71,5551,72924.2
Bretagne66,2671,11916.9
Hauts-de-France69,0311,11316.1
Normandie44,52168615.4
Île-de-France43,79758013.2
La Réunion9,83929830.3
Corse6,01028146.7
Martinique2,61112748.8
Guadeloupe2,54811645.4
Guyane26078300.4
Mayotte20632152.9
Minn fejn ġejjin iċ-ċifri

Iċ-ċifri huma meħuda mill-pubblikazzjonijiet ta' hawn fuq, fid-data murija; xejn mhu stmat.