lokalno vrijemeUTC+1

Sunčeva energija u Europi / Francuska

Prozumeri

Francuska: sunčana energija i prozumenti

Sunčane elektrane iz službenog registra zemlje, prema razredu snage i regiji.

Sunčane elektrane
1.379.172
u registru na dan 31. ožujka 2026.
Instalirana snaga
33GW
bruto snaga, sve vrste
do 9 kW
1.227.454
14 % ukupne snage

Prema razredu snage

Koliko elektrana ima u svakom razredu snage i kolika im je ukupna snaga.

Instalirana snagaElektraneMWUdio u snazi
< 3 kW698.8061.7535 %
3–9 kW528.6483.0039 %
> 9 kW151.71828.24186 %

Po regijama: sva sunčana snaga

Sve elektrane, od krovova do parkova, u megavatima.

Hauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 elektraneProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 elektraneProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 elektraneProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektranePays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 elektranePays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 elektraneBretagne — 1.119 MW · 66.267 elektraneBretagne — 1.119 MW · 66.267 elektraneBretagne — 1.119 MW · 66.267 elektraneBretagne — 1.119 MW · 66.267 elektraneNormandie — 686 MW · 44.521 elektraneNormandie — 686 MW · 44.521 elektraneNormandie — 686 MW · 44.521 elektraneNormandie — 686 MW · 44.521 elektraneHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 elektraneHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 elektraneCorse — 281 MW · 6.010 elektraneCorse — 281 MW · 6.010 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 elektraneCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 elektraneCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektranePays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 elektranePays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 elektraneProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 elektranePays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 elektraneGrand Est — 2.716 MW · 102.760 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 elektraneCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneOccitanie — 5.394 MW · 237.115 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 elektraneNormandie — 686 MW · 44.521 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 elektraneBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektraneÎle-de-France — 580 MW · 43.797 elektrane
< 500500–2.0002.000–5.000≥ 5.000MW
  1. 1 Nouvelle-Aquitaine 7.235MW
  2. 2 Occitanie 5.394MW
  3. 3 Auvergne-Rhône-Alpes 4.108MW
  4. 4 Provence-Alpes-Côte d'Azur 2.936MW
  5. 5 Grand Est 2.716MW
  6. 6 Pays de la Loire 2.329MW
  7. 7 Centre-Val de Loire 2.119MW
  8. 8 Bourgogne-Franche-Comté 1.729MW
  9. 9 Bretagne 1.119MW
  10. 10 Hauts-de-France 1.113MW
  11. 11 Normandie 686MW
  12. 12 Île-de-France 580MW
  13. 13 La Réunion 298MW
  14. 14 Corse 281MW
  15. 15 Martinique 127MW
  16. 16 Guadeloupe 116MW
  17. 17 Guyane 78MW
  18. 18 Mayotte 32MW
Potpuna tablica po regijama
RegijaElektraneMWProsječno kW
Nouvelle-Aquitaine208.4947.23534,7
Occitanie237.1155.39422,7
Auvergne-Rhône-Alpes233.4434.10817,6
Provence-Alpes-Côte d'Azur119.1982.93624,6
Grand Est102.7602.71626,4
Pays de la Loire111.7892.32920,8
Centre-Val de Loire49.7282.11942,6
Bourgogne-Franche-Comté71.5551.72924,2
Bretagne66.2671.11916,9
Hauts-de-France69.0311.11316,1
Normandie44.52168615,4
Île-de-France43.79758013,2
La Réunion9.83929830,3
Corse6.01028146,7
Martinique2.61112748,8
Guadeloupe2.54811645,4
Guyane26078300,4
Mayotte20632152,9
Odakle dolaze brojke

Brojke su preuzete iz gore navedenih publikacija, prema navedenom datumu; ništa nije procijenjeno.