lokale tijdUTC+1

Zonne-energie in Europa / Frankrijk

Prosumenten

Frankrijk: zon en prosumenten

De zonne-installaties uit het officiële register van het land, per vermogensklasse en per regio.

Zonne-installaties
1.379.172
in het register op 31 maart 2026
Geïnstalleerd vermogen
33GW
brutovermogen, alle typen
tot 9 kW
1.227.454
14% van het totale vermogen

Per vermogensklasse

Hoeveel installaties er in elke vermogensklasse zijn en hoeveel vermogen ze samen hebben.

Geïnstalleerd vermogenInstallatiesMWAandeel vermogen
< 3 kW698.8061.7535%
3–9 kW528.6483.0039%
> 9 kW151.71828.24186%

Per regio: al het zonnevermogen

Alle installaties, van daken tot parken, in megawatt.

Hauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 installatiesProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 installatiesProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 installatiesProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesPays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 installatiesPays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 installatiesBretagne — 1.119 MW · 66.267 installatiesBretagne — 1.119 MW · 66.267 installatiesBretagne — 1.119 MW · 66.267 installatiesBretagne — 1.119 MW · 66.267 installatiesNormandie — 686 MW · 44.521 installatiesNormandie — 686 MW · 44.521 installatiesNormandie — 686 MW · 44.521 installatiesNormandie — 686 MW · 44.521 installatiesHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 installatiesHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 installatiesCorse — 281 MW · 6.010 installatiesCorse — 281 MW · 6.010 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 installatiesCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 installatiesCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesPays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 installatiesPays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 installatiesProvence-Alpes-Côte d'Azur — 2.936 MW · 119.198 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 installatiesPays de la Loire — 2.329 MW · 111.789 installatiesGrand Est — 2.716 MW · 102.760 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 installatiesCentre-Val de Loire — 2.119 MW · 49.728 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesAuvergne-Rhône-Alpes — 4.108 MW · 233.443 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesOccitanie — 5.394 MW · 237.115 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesHauts-de-France — 1.113 MW · 69.031 installatiesNormandie — 686 MW · 44.521 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesNouvelle-Aquitaine — 7.235 MW · 208.494 installatiesBourgogne-Franche-Comté — 1.729 MW · 71.555 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installatiesÎle-de-France — 580 MW · 43.797 installaties
< 500500–2.0002.000–5.000≥ 5.000MW
  1. 1 Nouvelle-Aquitaine 7.235MW
  2. 2 Occitanie 5.394MW
  3. 3 Auvergne-Rhône-Alpes 4.108MW
  4. 4 Provence-Alpes-Côte d'Azur 2.936MW
  5. 5 Grand Est 2.716MW
  6. 6 Pays de la Loire 2.329MW
  7. 7 Centre-Val de Loire 2.119MW
  8. 8 Bourgogne-Franche-Comté 1.729MW
  9. 9 Bretagne 1.119MW
  10. 10 Hauts-de-France 1.113MW
  11. 11 Normandie 686MW
  12. 12 Île-de-France 580MW
  13. 13 La Réunion 298MW
  14. 14 Corse 281MW
  15. 15 Martinique 127MW
  16. 16 Guadeloupe 116MW
  17. 17 Guyane 78MW
  18. 18 Mayotte 32MW
Volledige tabel per regio
RegioInstallatiesMWGemiddeld kW
Nouvelle-Aquitaine208.4947.23534,7
Occitanie237.1155.39422,7
Auvergne-Rhône-Alpes233.4434.10817,6
Provence-Alpes-Côte d'Azur119.1982.93624,6
Grand Est102.7602.71626,4
Pays de la Loire111.7892.32920,8
Centre-Val de Loire49.7282.11942,6
Bourgogne-Franche-Comté71.5551.72924,2
Bretagne66.2671.11916,9
Hauts-de-France69.0311.11316,1
Normandie44.52168615,4
Île-de-France43.79758013,2
La Réunion9.83929830,3
Corse6.01028146,7
Martinique2.61112748,8
Guadeloupe2.54811645,4
Guyane26078300,4
Mayotte20632152,9
Waar de cijfers vandaan komen

De cijfers zijn overgenomen uit de bovenstaande publicaties, op de vermelde datum; niets is geschat.