lokalno vrijemeUTC+1

Solarna energija u Evropi / Italija

Prozjumeri

Italija: solarna energija i prozumeri

Solarne elektrane iz zvaničnog registra zemlje, po razredu snage i regiji.

Solarne elektrane
1.875.870
u registru na dan 31. decembar 2024.
Instalirana snaga
37GW
bruto snaga, sve vrste
do 10 kW
1.605.162
21% ukupne snage

Po razredu snage

Koliko elektrana ima u svakom razredu snage i kolika im je ukupna snaga.

Instalirana snagaElektraneMWUdio u snazi
≤ 1 kW10.308100%
1–2 kW60.292950%
2–3 kW317.3479022%
3–6 kW815.3473.93111%
6–10 kW401.8682.8928%
10–30 kW173.1812.7757%
30–50 kW25.2131.0513%
50–100 kW36.7632.8918%
100–200 kW15.6462.2896%
200–500 kW8.8203.0608%
0,5–1 MW8.8417.49820%
1–5 MW1.8564.11011%
5–10 MW2771.9665%
> 10 MW1113.53110%

Po regijama: sva solarna snaga

Sve elektrane, od krovova do parkova, u megavatima.

Valle d'Aosta — 40 MW · 4.323 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneProvincia di Bolzano — 449 MW · 17.780 elektraneLiguria — 231 MW · 20.378 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneMarche — 1.516 MW · 58.287 elektraneVeneto — 3.748 MW · 259.069 elektraneFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 elektraneFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 elektraneFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 elektraneVeneto — 3.748 MW · 259.069 elektraneVeneto — 3.748 MW · 259.069 elektraneVeneto — 3.748 MW · 259.069 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneMarche — 1.516 MW · 58.287 elektraneMarche — 1.516 MW · 58.287 elektraneMarche — 1.516 MW · 58.287 elektraneMarche — 1.516 MW · 58.287 elektraneAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 elektraneAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 elektraneAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 elektraneMolise — 256 MW · 8.704 elektranePuglia — 3.627 MW · 110.307 elektranePuglia — 3.627 MW · 110.307 elektranePuglia — 3.627 MW · 110.307 elektranePuglia — 3.627 MW · 110.307 elektranePuglia — 3.627 MW · 110.307 elektranePuglia — 3.627 MW · 110.307 elektraneBasilicata — 585 MW · 22.171 elektraneCalabria — 833 MW · 54.958 elektraneCalabria — 833 MW · 54.958 elektraneCalabria — 833 MW · 54.958 elektraneCalabria — 833 MW · 54.958 elektraneCalabria — 833 MW · 54.958 elektraneBasilicata — 585 MW · 22.171 elektraneCampania — 1.525 MW · 84.869 elektraneCampania — 1.525 MW · 84.869 elektraneCampania — 1.525 MW · 84.869 elektraneLazio — 3.295 MW · 130.084 elektraneLazio — 3.295 MW · 130.084 elektraneLazio — 3.295 MW · 130.084 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneLiguria — 231 MW · 20.378 elektraneLiguria — 231 MW · 20.378 elektraneLiguria — 231 MW · 20.378 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSardegna — 1.722 MW · 67.990 elektraneSicilia — 2.674 MW · 125.341 elektraneCampania — 1.525 MW · 84.869 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektraneLombardia — 4.959 MW · 307.072 elektraneLazio — 3.295 MW · 130.084 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektraneProvincia di Trento — 361 MW · 32.517 elektraneVeneto — 3.748 MW · 259.069 elektraneVeneto — 3.748 MW · 259.069 elektraneVeneto — 3.748 MW · 259.069 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektraneUmbria — 732 MW · 37.022 elektraneUmbria — 732 MW · 37.022 elektraneLazio — 3.295 MW · 130.084 elektraneCampania — 1.525 MW · 84.869 elektraneAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 elektraneFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 elektraneMolise — 256 MW · 8.704 elektranePiemonte — 3.083 MW · 126.445 elektraneToscana — 1.467 MW · 100.649 elektrane
< 500500–1.0001.000–2.000≥ 2.000MW
  1. 1 Lombardia 4.959MW
  2. 2 Veneto 3.748MW
  3. 3 Puglia 3.627MW
  4. 4 Emilia-Romagna 3.574MW
  5. 5 Lazio 3.295MW
  6. 6 Piemonte 3.083MW
  7. 7 Sicilia 2.674MW
  8. 8 Sardegna 1.722MW
  9. 9 Campania 1.525MW
  10. 10 Marche 1.516MW
  11. 11 Toscana 1.467MW
  12. 12 Friuli Venezia Giulia 1.211MW
  13. 13 Abruzzo 1.115MW
  14. 14 Calabria 833MW
  15. 15 Umbria 732MW
  16. 16 Basilicata 585MW
  17. 17 Provincia di Bolzano 449MW
  18. 18 Provincia di Trento 361MW
  19. 19 Molise 256MW
  20. 20 Liguria 231MW
  21. 21 Valle d'Aosta 40MW
Potpuna tabela po regijama
RegijaElektraneMWProsječno kW
Lombardia307.0724.95916,1
Veneto259.0693.74814,5
Puglia110.3073.62732,9
Emilia-Romagna186.1403.57419,2
Lazio130.0843.29525,3
Piemonte126.4453.08324,4
Sicilia125.3412.67421,3
Sardegna67.9901.72225,3
Campania84.8691.52518
Marche58.2871.51626
Toscana100.6491.46714,6
Friuli Venezia Giulia75.3751.21116,1
Abruzzo46.3891.11524
Calabria54.95883315,2
Umbria37.02273219,8
Basilicata22.17158526,4
Provincia di Bolzano17.78044925,3
Provincia di Trento32.51736111,1
Molise8.70425629,4
Liguria20.37823111,3
Valle d'Aosta4.323409,3

Solarna snaga, godinu po godinu

Ukupna snaga na kraju svake godine.

  1. 202330.319MW
  2. 202437.002MW
Odakle dolaze brojke

Brojke su preuzete iz gore navedenih publikacija, prema navedenom datumu; ništa nije procijenjeno.

Solarni kalkulatorKoliko košta i za koliko se isplati.Paneli, paneli s baterijom, ili samo baterija ako panele već imate. Kalkulator koristi sunčevo zračenje vašeg kraja, potrošnju kuće i lokalne cijene energije da procijeni trošak, godišnju uštedu i period povrata.Otvori stranicu →