lokale tijdUTC+1

Zonne-energie in Europa / Italië

Prosumenten

Italië: zon en prosumenten

De zonne-installaties uit het officiële register van het land, per vermogensklasse en per regio.

Zonne-installaties
1.875.870
in het register op 31 december 2024
Geïnstalleerd vermogen
37GW
brutovermogen, alle typen
tot 10 kW
1.605.162
21% van het totale vermogen

Per vermogensklasse

Hoeveel installaties er in elke vermogensklasse zijn en hoeveel vermogen ze samen hebben.

Geïnstalleerd vermogenInstallatiesMWAandeel vermogen
≤ 1 kW10.308100%
1–2 kW60.292950%
2–3 kW317.3479022%
3–6 kW815.3473.93111%
6–10 kW401.8682.8928%
10–30 kW173.1812.7757%
30–50 kW25.2131.0513%
50–100 kW36.7632.8918%
100–200 kW15.6462.2896%
200–500 kW8.8203.0608%
0,5–1 MW8.8417.49820%
1–5 MW1.8564.11011%
5–10 MW2771.9665%
> 10 MW1113.53110%

Per regio: al het zonnevermogen

Alle installaties, van daken tot parken, in megawatt.

Valle d'Aosta — 40 MW · 4.323 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesProvincia di Bolzano — 449 MW · 17.780 installatiesLiguria — 231 MW · 20.378 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesMarche — 1.516 MW · 58.287 installatiesVeneto — 3.748 MW · 259.069 installatiesFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 installatiesFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 installatiesFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 installatiesVeneto — 3.748 MW · 259.069 installatiesVeneto — 3.748 MW · 259.069 installatiesVeneto — 3.748 MW · 259.069 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesMarche — 1.516 MW · 58.287 installatiesMarche — 1.516 MW · 58.287 installatiesMarche — 1.516 MW · 58.287 installatiesMarche — 1.516 MW · 58.287 installatiesAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 installatiesAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 installatiesAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 installatiesMolise — 256 MW · 8.704 installatiesPuglia — 3.627 MW · 110.307 installatiesPuglia — 3.627 MW · 110.307 installatiesPuglia — 3.627 MW · 110.307 installatiesPuglia — 3.627 MW · 110.307 installatiesPuglia — 3.627 MW · 110.307 installatiesPuglia — 3.627 MW · 110.307 installatiesBasilicata — 585 MW · 22.171 installatiesCalabria — 833 MW · 54.958 installatiesCalabria — 833 MW · 54.958 installatiesCalabria — 833 MW · 54.958 installatiesCalabria — 833 MW · 54.958 installatiesCalabria — 833 MW · 54.958 installatiesBasilicata — 585 MW · 22.171 installatiesCampania — 1.525 MW · 84.869 installatiesCampania — 1.525 MW · 84.869 installatiesCampania — 1.525 MW · 84.869 installatiesLazio — 3.295 MW · 130.084 installatiesLazio — 3.295 MW · 130.084 installatiesLazio — 3.295 MW · 130.084 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesLiguria — 231 MW · 20.378 installatiesLiguria — 231 MW · 20.378 installatiesLiguria — 231 MW · 20.378 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSardegna — 1.722 MW · 67.990 installatiesSicilia — 2.674 MW · 125.341 installatiesCampania — 1.525 MW · 84.869 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesLombardia — 4.959 MW · 307.072 installatiesLazio — 3.295 MW · 130.084 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesProvincia di Trento — 361 MW · 32.517 installatiesVeneto — 3.748 MW · 259.069 installatiesVeneto — 3.748 MW · 259.069 installatiesVeneto — 3.748 MW · 259.069 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesEmilia-Romagna — 3.574 MW · 186.140 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installatiesUmbria — 732 MW · 37.022 installatiesUmbria — 732 MW · 37.022 installatiesLazio — 3.295 MW · 130.084 installatiesCampania — 1.525 MW · 84.869 installatiesAbruzzo — 1.115 MW · 46.389 installatiesFriuli Venezia Giulia — 1.211 MW · 75.375 installatiesMolise — 256 MW · 8.704 installatiesPiemonte — 3.083 MW · 126.445 installatiesToscana — 1.467 MW · 100.649 installaties
< 500500–1.0001.000–2.000≥ 2.000MW
  1. 1 Lombardia 4.959MW
  2. 2 Veneto 3.748MW
  3. 3 Puglia 3.627MW
  4. 4 Emilia-Romagna 3.574MW
  5. 5 Lazio 3.295MW
  6. 6 Piemonte 3.083MW
  7. 7 Sicilia 2.674MW
  8. 8 Sardegna 1.722MW
  9. 9 Campania 1.525MW
  10. 10 Marche 1.516MW
  11. 11 Toscana 1.467MW
  12. 12 Friuli Venezia Giulia 1.211MW
  13. 13 Abruzzo 1.115MW
  14. 14 Calabria 833MW
  15. 15 Umbria 732MW
  16. 16 Basilicata 585MW
  17. 17 Provincia di Bolzano 449MW
  18. 18 Provincia di Trento 361MW
  19. 19 Molise 256MW
  20. 20 Liguria 231MW
  21. 21 Valle d'Aosta 40MW
Volledige tabel per regio
RegioInstallatiesMWGemiddeld kW
Lombardia307.0724.95916,1
Veneto259.0693.74814,5
Puglia110.3073.62732,9
Emilia-Romagna186.1403.57419,2
Lazio130.0843.29525,3
Piemonte126.4453.08324,4
Sicilia125.3412.67421,3
Sardegna67.9901.72225,3
Campania84.8691.52518
Marche58.2871.51626
Toscana100.6491.46714,6
Friuli Venezia Giulia75.3751.21116,1
Abruzzo46.3891.11524
Calabria54.95883315,2
Umbria37.02273219,8
Basilicata22.17158526,4
Provincia di Bolzano17.78044925,3
Provincia di Trento32.51736111,1
Molise8.70425629,4
Liguria20.37823111,3
Valle d'Aosta4.323409,3

Zonnevermogen, jaar na jaar

Totaal vermogen aan het eind van elk jaar.

  1. 202330.319MW
  2. 202437.002MW
Waar de cijfers vandaan komen

De cijfers zijn overgenomen uit de bovenstaande publicaties, op de vermelde datum; niets is geschat.

ZonnecalculatorWat het kost en wanneer het is terugverdiend.Panelen, panelen met een batterij, of alleen een batterij als u al panelen hebt. De calculator gebruikt de instraling in uw omgeving, het verbruik van de woning en de lokale energieprijzen om de kosten, de jaarlijkse besparing en de terugverdientijd te schatten.Pagina openen →