ħin lokaliUTC+1

L-enerġija solari tal-Ewropa / In-Netherlands

Prosumaturi

In-Netherlands: is-solari u l-prosumers

L-impjanti solari mir-reġistru uffiċjali tal-pajjiż, skont il-klassi tal-qawwa u r-reġjun.

Impjanti solari
3,313,355
fir-reġistru fl-31 ta’ Diċembru 2025
Qawwa installata
29GW
qawwa gross, it-tipi kollha
Fuq id-djar
3,041,895
41% tal-qawwa totali

Skont il-klassi tal-qawwa

Kemm hemm impjanti f'kull klassi tal-qawwa u kemm qawwa jlaħħqu flimkien.

Qawwa installataImpjantiMWSehem mill-qawwa
≤ 15 kWp3,209,64312,64043%
> 15 kWp103,71216,78757%

Skont ir-reġjun: id-djar

L-impjanti solari tad-djar, mingħajr in-negozji, f'megawatts.

Groningen — 511 MW · 134,720 impjantiDrenthe — 514 MW · 123,867 impjantiOverijssel — 994 MW · 229,777 impjantiGelderland — 1,673 MW · 403,860 impjantiLimburg — 1,019 MW · 237,338 impjantiZeeland — 377 MW · 92,442 impjantiNoord-Brabant — 2,146 MW · 494,735 impjantiZuid-Holland — 1,740 MW · 479,055 impjantiNoord-Holland — 1,340 MW · 380,612 impjantiFryslân — 585 MW · 146,453 impjantiFlevoland — 324 MW · 81,825 impjantiUtrecht — 864 MW · 236,859 impjanti
< 500500–1,0001,000–2,000≥ 2,000MW
  1. 1 Noord-Brabant 2,146MW
  2. 2 Zuid-Holland 1,740MW
  3. 3 Gelderland 1,673MW
  4. 4 Noord-Holland 1,340MW
  5. 5 Limburg 1,019MW
  6. 6 Overijssel 994MW
  7. 7 Utrecht 864MW
  8. 8 Fryslân 585MW
  9. 9 Drenthe 514MW
  10. 10 Groningen 511MW
  11. 11 Zeeland 377MW
  12. 12 Flevoland 324MW
Tabella sħiħa skont ir-reġjun
ReġjunImpjantiMWkW medju
Noord-Brabant494,7352,1464.3
Zuid-Holland479,0551,7403.6
Gelderland403,8601,6734.1
Noord-Holland380,6121,3403.5
Limburg237,3381,0194.3
Overijssel229,7779944.3
Utrecht236,8598643.6
Fryslân146,4535854
Drenthe123,8675144.1
Groningen134,7205113.8
Zeeland92,4423774.1
Flevoland81,8253244

Il-qawwa solari, sena b'sena

Il-qawwa totali fl-aħħar ta' kull sena.

  1. 20197,226MW
  2. 202011,108MW
  3. 202114,823MW
  4. 202219,536MW
  5. 202324,712MW
  6. 202427,980MW
  7. 202529,426MW
Minn fejn ġejjin iċ-ċifri

Iċ-ċifri huma meħuda mill-pubblikazzjonijiet ta' hawn fuq, fid-data murija; xejn mhu stmat.

Kalkulatur solariKemm jiswa u f'kemm żmien iħallas lura.Pannelli, pannelli b'batterija, jew batterija biss jekk diġà għandek pannelli. Il-kalkulatur juża r-radjazzjoni solari taż-żona tiegħek, il-konsum tad-dar u l-prezzijiet lokali tal-enerġija biex jistma l-ispiża, l-iffrankar annwali u ż-żmien tal-ħlas lura.Iftaħ il-paġna →