lokale tijdUTC+1

Zonne-energie in Europa / Nederland

Prosumenten

Nederland: zon en prosumenten

De zonne-installaties uit het officiële register van het land, per vermogensklasse en per regio.

Zonne-installaties
3.313.355
in het register op 31 december 2025
Geïnstalleerd vermogen
29GW
brutovermogen, alle typen
Bij woningen
3.041.895
41% van het totale vermogen

Per vermogensklasse

Hoeveel installaties er in elke vermogensklasse zijn en hoeveel vermogen ze samen hebben.

Geïnstalleerd vermogenInstallatiesMWAandeel vermogen
≤ 15 kWp3.209.64312.64043%
> 15 kWp103.71216.78757%

Per regio: woningen

Zonnestroominstallaties van woningen, zonder bedrijven, in megawatt.

Groningen — 511 MW · 134.720 installatiesDrenthe — 514 MW · 123.867 installatiesOverijssel — 994 MW · 229.777 installatiesGelderland — 1.673 MW · 403.860 installatiesLimburg — 1.019 MW · 237.338 installatiesZeeland — 377 MW · 92.442 installatiesNoord-Brabant — 2.146 MW · 494.735 installatiesZuid-Holland — 1.740 MW · 479.055 installatiesNoord-Holland — 1.340 MW · 380.612 installatiesFryslân — 585 MW · 146.453 installatiesFlevoland — 324 MW · 81.825 installatiesUtrecht — 864 MW · 236.859 installaties
< 500500–1.0001.000–2.000≥ 2.000MW
  1. 1 Noord-Brabant 2.146MW
  2. 2 Zuid-Holland 1.740MW
  3. 3 Gelderland 1.673MW
  4. 4 Noord-Holland 1.340MW
  5. 5 Limburg 1.019MW
  6. 6 Overijssel 994MW
  7. 7 Utrecht 864MW
  8. 8 Fryslân 585MW
  9. 9 Drenthe 514MW
  10. 10 Groningen 511MW
  11. 11 Zeeland 377MW
  12. 12 Flevoland 324MW
Volledige tabel per regio
RegioInstallatiesMWGemiddeld kW
Noord-Brabant494.7352.1464,3
Zuid-Holland479.0551.7403,6
Gelderland403.8601.6734,1
Noord-Holland380.6121.3403,5
Limburg237.3381.0194,3
Overijssel229.7779944,3
Utrecht236.8598643,6
Fryslân146.4535854
Drenthe123.8675144,1
Groningen134.7205113,8
Zeeland92.4423774,1
Flevoland81.8253244

Zonnevermogen, jaar na jaar

Totaal vermogen aan het eind van elk jaar.

  1. 20197.226MW
  2. 202011.108MW
  3. 202114.823MW
  4. 202219.536MW
  5. 202324.712MW
  6. 202427.980MW
  7. 202529.426MW
Waar de cijfers vandaan komen

De cijfers zijn overgenomen uit de bovenstaande publicaties, op de vermelde datum; niets is geschat.