lokalni časUTC+1

Sončna energija v Evropi / Nizozemska

Prozumerji

Nizozemska: sončna energija in prosumerji

Sončne elektrarne iz uradnega registra države, po razredu moči in regiji.

Sončne elektrarne
3.313.355
v registru na dan 31. december 2025
Nameščena moč
29GW
bruto moč, vse vrste
Na stanovanjih
3.041.895
41 % skupne moči

Po razredu moči

Koliko elektrarn je v posameznem razredu moči in kolikšna je njihova skupna moč.

Nameščena močElektrarneMWDelež moči
≤ 15 kWp3.209.64312.64043 %
> 15 kWp103.71216.78757 %

Po regijah: stanovanja

Sončne elektrarne stanovanj, brez podjetij, v megavatih.

Groningen — 511 MW · 134.720 elektrarneDrenthe — 514 MW · 123.867 elektrarneOverijssel — 994 MW · 229.777 elektrarneGelderland — 1673 MW · 403.860 elektrarneLimburg — 1019 MW · 237.338 elektrarneZeeland — 377 MW · 92.442 elektrarneNoord-Brabant — 2146 MW · 494.735 elektrarneZuid-Holland — 1740 MW · 479.055 elektrarneNoord-Holland — 1340 MW · 380.612 elektrarneFryslân — 585 MW · 146.453 elektrarneFlevoland — 324 MW · 81.825 elektrarneUtrecht — 864 MW · 236.859 elektrarne
< 500500–10001000–2000≥ 2000MW
  1. 1 Noord-Brabant 2146MW
  2. 2 Zuid-Holland 1740MW
  3. 3 Gelderland 1673MW
  4. 4 Noord-Holland 1340MW
  5. 5 Limburg 1019MW
  6. 6 Overijssel 994MW
  7. 7 Utrecht 864MW
  8. 8 Fryslân 585MW
  9. 9 Drenthe 514MW
  10. 10 Groningen 511MW
  11. 11 Zeeland 377MW
  12. 12 Flevoland 324MW
Celotna tabela po regijah
RegijaElektrarneMWPovprečno kW
Noord-Brabant494.73521464,3
Zuid-Holland479.05517403,6
Gelderland403.86016734,1
Noord-Holland380.61213403,5
Limburg237.33810194,3
Overijssel229.7779944,3
Utrecht236.8598643,6
Fryslân146.4535854
Drenthe123.8675144,1
Groningen134.7205113,8
Zeeland92.4423774,1
Flevoland81.8253244

Sončna moč, leto za letom

Skupna moč ob koncu vsakega leta.

  1. 20197226MW
  2. 202011.108MW
  3. 202114.823MW
  4. 202219.536MW
  5. 202324.712MW
  6. 202427.980MW
  7. 202529.426MW
Od kod so številke

Številke so povzete iz zgornjih objav, po stanju na navedeni dan; nič ni ocenjeno.

Sončni kalkulatorKoliko stane in v kolikšnem času se povrne.Paneli, paneli z baterijo, ali samo baterija, če panele že imate. Kalkulator uporablja sončno obsevanje vaše okolice, porabo doma in lokalne cene energije, da oceni strošek, letni prihranek in dobo vračila.Odpri stran →