LokalzäitUTC+1

Europas Solarenergie / Nidderlanden

Prosumeren

Nidderlanden: Solar a Prosumeren

D'Solaranlagen aus dem offiziellen Register vum Land, no Leeschtungsklass a Regioun.

Solaranlagen
3.313.355
am Register den 31. Dezember 2025
Installéiert Leeschtung
29GW
Bruttoleeschtung, all Aarten
Op Wunnengen
3.041.895
41 % vun der Gesamtleeschtung

No Leeschtungsklass

Wéi vill Anlagen et an all Leeschtungsklass gëtt a wéi eng Leeschtung se zesummen hunn.

Installéiert LeeschtungAnlagenMWUndeel un der Leeschtung
≤ 15 kWp3.209.64312.64043 %
> 15 kWp103.71216.78757 %

No Regioun: Wunnengen

D'Solaranlage vun de Wunnengen, ouni Betriber, a Megawatt.

Groningen — 511 MW · 134.720 anlagenDrenthe — 514 MW · 123.867 anlagenOverijssel — 994 MW · 229.777 anlagenGelderland — 1.673 MW · 403.860 anlagenLimburg — 1.019 MW · 237.338 anlagenZeeland — 377 MW · 92.442 anlagenNoord-Brabant — 2.146 MW · 494.735 anlagenZuid-Holland — 1.740 MW · 479.055 anlagenNoord-Holland — 1.340 MW · 380.612 anlagenFryslân — 585 MW · 146.453 anlagenFlevoland — 324 MW · 81.825 anlagenUtrecht — 864 MW · 236.859 anlagen
< 500500–1.0001.000–2.000≥ 2.000MW
  1. 1 Noord-Brabant 2.146MW
  2. 2 Zuid-Holland 1.740MW
  3. 3 Gelderland 1.673MW
  4. 4 Noord-Holland 1.340MW
  5. 5 Limburg 1.019MW
  6. 6 Overijssel 994MW
  7. 7 Utrecht 864MW
  8. 8 Fryslân 585MW
  9. 9 Drenthe 514MW
  10. 10 Groningen 511MW
  11. 11 Zeeland 377MW
  12. 12 Flevoland 324MW
Komplett Tabell no Regioun
RegiounAnlagenMWkW am Duerchschnëtt
Noord-Brabant494.7352.1464,3
Zuid-Holland479.0551.7403,6
Gelderland403.8601.6734,1
Noord-Holland380.6121.3403,5
Limburg237.3381.0194,3
Overijssel229.7779944,3
Utrecht236.8598643,6
Fryslân146.4535854
Drenthe123.8675144,1
Groningen134.7205113,8
Zeeland92.4423774,1
Flevoland81.8253244

Solarleeschtung, Joer fir Joer

Gesamtleeschtung um Enn vun all Joer.

  1. 20197.226MW
  2. 202011.108MW
  3. 202114.823MW
  4. 202219.536MW
  5. 202324.712MW
  6. 202427.980MW
  7. 202529.426MW
Wou d'Zuelen hierkommen

D'Zuele si vun de Publikatiounen uewendriwwer iwwerholl, mat dem uginnen Datum; näischt ass geschat.

SolarrechnerWat et kascht a wéini et sech bezuelt mécht.Panneauen, Panneauen mat Batterie, oder just eng Batterie wann d'Panneauen schonn do sinn. De Rechner benotzt d'Sonnestralung an ärer Géigend, de Verbrauch vum Haus an déi lokal Energiepräisser fir d'Käschten, déi jäerlech Erspuernis an d'Amortisatiounszäit ze schätzen.Säit opmaachen →