ħin lokaliUTC+1

L-enerġija solari tal-Ewropa / L-Iżvezja

Prosumaturi

L-Iżvezja: is-solari u l-prosumers

L-impjanti solari mir-reġistru uffiċjali tal-pajjiż, skont il-klassi tal-qawwa u r-reġjun.

Impjanti solari
314,579
fir-reġistru fl-31 ta’ Diċembru 2025
Qawwa installata
5.5GW
qawwa gross, it-tipi kollha
sa 20 kW
283,696
54% tal-qawwa totali

Skont il-klassi tal-qawwa

Kemm hemm impjanti f'kull klassi tal-qawwa u kemm qawwa jlaħħqu flimkien.

Qawwa installataImpjantiMWSehem mill-qawwa
< 20 kW283,6963,01354%
20–1 000 kW30,7051,85433%
> 1 000 kW17867412%

Skont ir-reġjun: il-qawwa solari kollha

L-impjanti kollha, mill-bjut sal-parks, f'megawatts.

Norrbotten — 36 MW · 2,303 impjantiVästerbotten — 58 MW · 3,681 impjantiJämtland — 51 MW · 3,078 impjantiDalarna — 155 MW · 11,031 impjantiVärmland — 150 MW · 10,080 impjantiVästra Götaland — 988 MW · 56,515 impjantiVästernorrland — 69 MW · 4,863 impjantiGävleborg — 98 MW · 7,095 impjantiUppsala — 230 MW · 13,058 impjantiStockholm — 671 MW · 39,469 impjantiSödermanland — 263 MW · 11,734 impjantiÖstergötland — 301 MW · 16,904 impjantiKalmar — 323 MW · 12,687 impjantiBlekinge — 150 MW · 7,523 impjantiSkåne — 881 MW · 50,546 impjantiHalland — 328 MW · 19,213 impjantiGotland — 41 MW · 3,033 impjantiVästmanland — 160 MW · 8,466 impjantiJönköping — 274 MW · 14,171 impjantiÖrebro — 170 MW · 10,552 impjantiKronoberg — 146 MW · 8,577 impjanti
< 5050–200≥ 200MW
  1. 1 Västra Götaland 988MW
  2. 2 Skåne 881MW
  3. 3 Stockholm 671MW
  4. 4 Halland 328MW
  5. 5 Kalmar 323MW
  6. 6 Östergötland 301MW
  7. 7 Jönköping 274MW
  8. 8 Södermanland 263MW
  9. 9 Uppsala 230MW
  10. 10 Örebro 170MW
  11. 11 Västmanland 160MW
  12. 12 Dalarna 155MW
  13. 13 Värmland 150MW
  14. 14 Blekinge 150MW
  15. 15 Kronoberg 146MW
  16. 16 Gävleborg 98MW
  17. 17 Västernorrland 69MW
  18. 18 Västerbotten 58MW
  19. 19 Jämtland 51MW
  20. 20 Gotland 41MW
  21. 21 Norrbotten 36MW
Tabella sħiħa skont ir-reġjun
ReġjunImpjantiMWkW medju
Västra Götaland56,51598817.5
Skåne50,54688117.4
Stockholm39,46967117
Halland19,21332817.1
Kalmar12,68732325.5
Östergötland16,90430117.8
Jönköping14,17127419.3
Södermanland11,73426322.4
Uppsala13,05823017.6
Örebro10,55217016.1
Västmanland8,46616018.8
Dalarna11,03115514.1
Värmland10,08015014.9
Blekinge7,52315019.9
Kronoberg8,57714617
Gävleborg7,0959813.8
Västernorrland4,8636914.3
Västerbotten3,6815815.6
Jämtland3,0785116.5
Gotland3,0334113.4
Norrbotten2,3033615.4

Il-qawwa solari, sena b'sena

Il-qawwa totali fl-aħħar ta' kull sena.

  1. 2016140MW
  2. 2017231MW
  3. 2018411MW
  4. 2019698MW
  5. 20201,089MW
  6. 20211,578MW
  7. 20222,375MW
  8. 20233,961MW
  9. 20244,808MW
  10. 20255,541MW
Minn fejn ġejjin iċ-ċifri

Iċ-ċifri huma meħuda mill-pubblikazzjonijiet ta' hawn fuq, fid-data murija; xejn mhu stmat.

Kalkulatur solariKemm jiswa u f'kemm żmien iħallas lura.Pannelli, pannelli b'batterija, jew batterija biss jekk diġà għandek pannelli. Il-kalkulatur juża r-radjazzjoni solari taż-żona tiegħek, il-konsum tad-dar u l-prezzijiet lokali tal-enerġija biex jistma l-ispiża, l-iffrankar annwali u ż-żmien tal-ħlas lura.Iftaħ il-paġna →