LokalzäitUTC+1

Europas Solarenergie / Schweden

Prosumeren

Schweden: Solar a Prosumeren

D'Solaranlagen aus dem offiziellen Register vum Land, no Leeschtungsklass a Regioun.

Solaranlagen
314.579
am Register den 31. Dezember 2025
Installéiert Leeschtung
5,5GW
Bruttoleeschtung, all Aarten
bis 20 kW
283.696
54 % vun der Gesamtleeschtung

No Leeschtungsklass

Wéi vill Anlagen et an all Leeschtungsklass gëtt a wéi eng Leeschtung se zesummen hunn.

Installéiert LeeschtungAnlagenMWUndeel un der Leeschtung
< 20 kW283.6963.01354 %
20–1 000 kW30.7051.85433 %
> 1 000 kW17867412 %

No Regioun: déi ganz Solarleeschtung

All Anlagen, vun den Diecher bis bei d'Parken, a Megawatt.

Norrbotten — 36 MW · 2.303 anlagenVästerbotten — 58 MW · 3.681 anlagenJämtland — 51 MW · 3.078 anlagenDalarna — 155 MW · 11.031 anlagenVärmland — 150 MW · 10.080 anlagenVästra Götaland — 988 MW · 56.515 anlagenVästernorrland — 69 MW · 4.863 anlagenGävleborg — 98 MW · 7.095 anlagenUppsala — 230 MW · 13.058 anlagenStockholm — 671 MW · 39.469 anlagenSödermanland — 263 MW · 11.734 anlagenÖstergötland — 301 MW · 16.904 anlagenKalmar — 323 MW · 12.687 anlagenBlekinge — 150 MW · 7.523 anlagenSkåne — 881 MW · 50.546 anlagenHalland — 328 MW · 19.213 anlagenGotland — 41 MW · 3.033 anlagenVästmanland — 160 MW · 8.466 anlagenJönköping — 274 MW · 14.171 anlagenÖrebro — 170 MW · 10.552 anlagenKronoberg — 146 MW · 8.577 anlagen
< 5050–200≥ 200MW
  1. 1 Västra Götaland 988MW
  2. 2 Skåne 881MW
  3. 3 Stockholm 671MW
  4. 4 Halland 328MW
  5. 5 Kalmar 323MW
  6. 6 Östergötland 301MW
  7. 7 Jönköping 274MW
  8. 8 Södermanland 263MW
  9. 9 Uppsala 230MW
  10. 10 Örebro 170MW
  11. 11 Västmanland 160MW
  12. 12 Dalarna 155MW
  13. 13 Värmland 150MW
  14. 14 Blekinge 150MW
  15. 15 Kronoberg 146MW
  16. 16 Gävleborg 98MW
  17. 17 Västernorrland 69MW
  18. 18 Västerbotten 58MW
  19. 19 Jämtland 51MW
  20. 20 Gotland 41MW
  21. 21 Norrbotten 36MW
Komplett Tabell no Regioun
RegiounAnlagenMWkW am Duerchschnëtt
Västra Götaland56.51598817,5
Skåne50.54688117,4
Stockholm39.46967117
Halland19.21332817,1
Kalmar12.68732325,5
Östergötland16.90430117,8
Jönköping14.17127419,3
Södermanland11.73426322,4
Uppsala13.05823017,6
Örebro10.55217016,1
Västmanland8.46616018,8
Dalarna11.03115514,1
Värmland10.08015014,9
Blekinge7.52315019,9
Kronoberg8.57714617
Gävleborg7.0959813,8
Västernorrland4.8636914,3
Västerbotten3.6815815,6
Jämtland3.0785116,5
Gotland3.0334113,4
Norrbotten2.3033615,4

Solarleeschtung, Joer fir Joer

Gesamtleeschtung um Enn vun all Joer.

  1. 2016140MW
  2. 2017231MW
  3. 2018411MW
  4. 2019698MW
  5. 20201.089MW
  6. 20211.578MW
  7. 20222.375MW
  8. 20233.961MW
  9. 20244.808MW
  10. 20255.541MW
Wou d'Zuelen hierkommen

D'Zuele si vun de Publikatiounen uewendriwwer iwwerholl, mat dem uginnen Datum; näischt ass geschat.

SolarrechnerWat et kascht a wéini et sech bezuelt mécht.Panneauen, Panneauen mat Batterie, oder just eng Batterie wann d'Panneauen schonn do sinn. De Rechner benotzt d'Sonnestralung an ärer Géigend, de Verbrauch vum Haus an déi lokal Energiepräisser fir d'Käschten, déi jäerlech Erspuernis an d'Amortisatiounszäit ze schätzen.Säit opmaachen →