lokale tijdUTC+1

Zonne-energie in Europa / Zweden

Prosumenten

Zweden: zon en prosumenten

De zonne-installaties uit het officiële register van het land, per vermogensklasse en per regio.

Zonne-installaties
314.579
in het register op 31 december 2025
Geïnstalleerd vermogen
5,5GW
brutovermogen, alle typen
tot 20 kW
283.696
54% van het totale vermogen

Per vermogensklasse

Hoeveel installaties er in elke vermogensklasse zijn en hoeveel vermogen ze samen hebben.

Geïnstalleerd vermogenInstallatiesMWAandeel vermogen
< 20 kW283.6963.01354%
20–1 000 kW30.7051.85433%
> 1 000 kW17867412%

Per regio: al het zonnevermogen

Alle installaties, van daken tot parken, in megawatt.

Norrbotten — 36 MW · 2.303 installatiesVästerbotten — 58 MW · 3.681 installatiesJämtland — 51 MW · 3.078 installatiesDalarna — 155 MW · 11.031 installatiesVärmland — 150 MW · 10.080 installatiesVästra Götaland — 988 MW · 56.515 installatiesVästernorrland — 69 MW · 4.863 installatiesGävleborg — 98 MW · 7.095 installatiesUppsala — 230 MW · 13.058 installatiesStockholm — 671 MW · 39.469 installatiesSödermanland — 263 MW · 11.734 installatiesÖstergötland — 301 MW · 16.904 installatiesKalmar — 323 MW · 12.687 installatiesBlekinge — 150 MW · 7.523 installatiesSkåne — 881 MW · 50.546 installatiesHalland — 328 MW · 19.213 installatiesGotland — 41 MW · 3.033 installatiesVästmanland — 160 MW · 8.466 installatiesJönköping — 274 MW · 14.171 installatiesÖrebro — 170 MW · 10.552 installatiesKronoberg — 146 MW · 8.577 installaties
< 5050–200≥ 200MW
  1. 1 Västra Götaland 988MW
  2. 2 Skåne 881MW
  3. 3 Stockholm 671MW
  4. 4 Halland 328MW
  5. 5 Kalmar 323MW
  6. 6 Östergötland 301MW
  7. 7 Jönköping 274MW
  8. 8 Södermanland 263MW
  9. 9 Uppsala 230MW
  10. 10 Örebro 170MW
  11. 11 Västmanland 160MW
  12. 12 Dalarna 155MW
  13. 13 Värmland 150MW
  14. 14 Blekinge 150MW
  15. 15 Kronoberg 146MW
  16. 16 Gävleborg 98MW
  17. 17 Västernorrland 69MW
  18. 18 Västerbotten 58MW
  19. 19 Jämtland 51MW
  20. 20 Gotland 41MW
  21. 21 Norrbotten 36MW
Volledige tabel per regio
RegioInstallatiesMWGemiddeld kW
Västra Götaland56.51598817,5
Skåne50.54688117,4
Stockholm39.46967117
Halland19.21332817,1
Kalmar12.68732325,5
Östergötland16.90430117,8
Jönköping14.17127419,3
Södermanland11.73426322,4
Uppsala13.05823017,6
Örebro10.55217016,1
Västmanland8.46616018,8
Dalarna11.03115514,1
Värmland10.08015014,9
Blekinge7.52315019,9
Kronoberg8.57714617
Gävleborg7.0959813,8
Västernorrland4.8636914,3
Västerbotten3.6815815,6
Jämtland3.0785116,5
Gotland3.0334113,4
Norrbotten2.3033615,4

Zonnevermogen, jaar na jaar

Totaal vermogen aan het eind van elk jaar.

  1. 2016140MW
  2. 2017231MW
  3. 2018411MW
  4. 2019698MW
  5. 20201.089MW
  6. 20211.578MW
  7. 20222.375MW
  8. 20233.961MW
  9. 20244.808MW
  10. 20255.541MW
Waar de cijfers vandaan komen

De cijfers zijn overgenomen uit de bovenstaande publicaties, op de vermelde datum; niets is geschat.

ZonnecalculatorWat het kost en wanneer het is terugverdiend.Panelen, panelen met een batterij, of alleen een batterij als u al panelen hebt. De calculator gebruikt de instraling in uw omgeving, het verbruik van de woning en de lokale energieprijzen om de kosten, de jaarlijkse besparing en de terugverdientijd te schatten.Pagina openen →